coffee-quality

Výnimočná káva môže pochádzať iba z výnimočných zŕn.

Kávové zrná Arabica značky Starbucks sa líšia od bežných zŕn Arabica. Na každom kroku sa snažíme urobiť čo najviac pre to, aby nami používané kávové zrná spĺňali najvyššie štandardy kvality. Ako to robíme? Sme radi, že sa pýtate.

1

Sme vždy tam, kde sú tie najlepšie zrná:  hore.

Najlepšie zrná rastú vo vyšších nadmorských výškach. Vďaka chladným nociam a teplým dňom sú zrná hustejšie. A hustejšie bôby majú hlbšie, zložitejšie príchute. Vychutnajte si ich s každou šálkou kávy Starbucks.

coffee quality 1
2

Sme vždy na strane dobrej kávy

Takže ak nejako môžeme pomôcť farmárom pestovať lepšie kávové zrná, urobíme to. Každému pestovateľovi, kdekoľvek na svete. Na tento účel sme vybudovali centrá podpory pre farmárov už na štyroch kontinentoch. Naši agronómovia tam testujú pôdu, skúmajú vzorky a zadarmo poskytujú poradenstvo všetkým majiteľom kávovníkových fariem, ktorí sa na nich obrátia.

coffee-quality-2
3

Budujeme hlboko zakorenené vzťahy

Budúcnosť kávy je úzko spätá s budúcnosťou majiteľov kávových fariem. Vzťahom s nimi teda venujeme rovnakú starostlivosť, s akou sa oni starajú o kávové zrná. Pestovateľom preto ponúkame primeranú cenu, aby sme zaistili, že každý člen danej komunity bude mať z kávového priemyslu úžitok. Výsledkom je lepšie živobytie pre pestovateľov a šálka výbornej kávy pre nás všetkých.

coffee-quality-3
4

Pri zbere sme veľmi vyberaví.

Kávové čerešne zbierame len vtedy, keď príde ich čas. Musia byť červené, zrelé a dokonalé. Potom ich stále dookola triedime podľa veľkosti, farby a hustoty. Naša tolerancia voči nedokonalosti? Viac-menej nulová. Niektorí ľudia tomu hovoria posadnutosť. My tomu hovoríme vynikajúca káva.

coffee-quality-4
5

Ochutnávame - znova a znova.

Ochutnávame viac ako 1 000 šálok kávy denne, aby sme sa uistili, že káva má vynikajúcu chuť. Tú od našej značky očakávajú všetci, vrátane vás. Pred samotným schválením je jedna dávka kávy testovaná aspoň trikrát, takže si kávu Starbucks® zamilujete pri každom dúšku.