1. Measure and boil

  Odmeranie a privedenie k varu

  Odmerajte si toľko vody, koľko budete potrebovať na prípravu kávy, a k tomu ešte trochu viac na opláchnutie filtra. Vodu nechajte zovrieť.

 2. Pour Hot Water Into Filter Cup

  Zvlhčenie filtra

  Krátko opláchnite papierový filter horúcou vodou a vylejte vodu použitú na opláchnutie. Tento úkon dodá vašej káve tú najčistejšiu možnú chuť.

 3. Measure and grind

  Odmeranie a mletie kávy

  Teraz odmerajte množstvo kávy. Na prípravu kávy metódou Pour Over budete potrebovať nahrubo mletú kávu a kornút vytvorený z papierového filtra. Ide o pomerne najemno namletú kávu, ktorá má konzistenciu ako kryštálový cukor. Odmerajte 2 lyžice kávy na 180 ml vody.

 4. Pour and pause

  Nalejte si kávu a počkajte

  Použite horúcu vodu, ktorá práve prešla varom, a naplňte papierový kornút do polovice, aby ju káva mohla absorbovať. Počkajte a nechajte kávu 10 sekúnd odstáť. Týmto krokom docielite to, že káva absorbuje vodu rovnomerne a začne sa jej rozvíjať chuť.

 5. Complete the pour and enjoy

  Dolejte zvyšok vody a vychutnajte si kávu

  Pomaly prilejte zvyšok vody pomalými, krúživými pohybmi, aby ste zaliali všetky zrnká kávy. Káva je určená na okamžitú konzumáciu.

  TIP: Ak chcete použiť metódu Pour Over precízne, použite časovač. Na prípravu jednej šálky budete potrebovať asi 3 minúty.