STARBUCKS TEAVANA HOT TEAS

Spojenie Starbucks a kvalitných čajov Teavana

Čaje boli vždy súčasťou Starbucks. Celolistové čaje mohli naši zákazníci nájsť už v našej prvej kaviarni Starbucks na Pike Place Market v Seattle.
V Starbucks už viac ako 40 rokov získavame to najlepšie z kvalitnej kávy. A práve tak teraz prichádzame s veľkou inováciou, ktorá sa týka našich čajov, a to novým spojením Starbucks Teavana. Starbucks Teavana prináša úplne novú škálu kvalitných čajov a čajových zmesí, ktoré majú svoj pôvod u špičkových farmárov a botanikov, ako aj neobjavené a farbisté chute.
Naše výberové čaje sa získavajú z rastliny Camelia Sinensis, a to ručným zberom vrchných pupencov a celých lístkov. Ďalšími dôležitými predpokladmi pre kvalitu sú podmienky pre rast čajovníka a správne načasovanie zberu. Rovnako ako pri káve vyhľadávame oblasti s vyššími nadmorskými výškami, ktoré nám potom prinášajú unikátnu plnú chuť a sú tým pravým pre našu ponuku čajov Starbucks Teavana.
Výberom toho najlepšieho z čajovníkov a pridaním ďalších ingrediencií vytvárame z čajov nový bohatý zážitok, ktorý prebudí vaše telo i myseľ. Neočakávané kombinácie a zmesi naplnia každý váš deň úsmevom.

Druhy čaju

Existujú tri hlavné druhy čaju, ktoré vznikajú rôznymi spôsobmi spracovania a odlišným stupňom oxidácie: biely, zelený a čierny. Ďalej máme bylinné zmesi. Na jednotlivé druhy sa pozrieme bližšie.