Naša káva

Coffee Bean Plant

Elegantná káva s bylinnými tónmi a dochuťou pripomínajúcou vlašský orech, ktorý je typický pre oblast Nariño v Kolumbii.
Vďaka viac ako 177 cm ročných zrážok, bohatej pȏdě sopečného pȏvodu a množstvu slniečka ponúka oblasť Nariño tejto prémiovej káve ideálne prostredie na pestovanie kávy.

Intenzívna, karamelovo sladká a dokonalá káva s našľahaným mliekom.
Táto káva bola prvýkrát namiešaná a upražená v roku 1975 a tvorí základ nášho ručne pripravovaného Caffè Latte. Vďaka nej je každý nápoj z espressa, ktorý v našich kaviarňach pripravujeme, tak bohatý a chutný.

Jemná a zamatová káva s tónmi čerstvých byliniek, korenia a sladkých citrusov.
V Etiópii, ktorá je prapȏvodným domovom kávy, mnoho ľudí oslavuje kávu doma spolu s rodinou v rámci každodenných kávových rituálov.

Elegantná káva s chuťou citrusov a korenia, ktorá zanecháva kakaovú dochuť na jazyku.
Farmári v regióne Antigua, kde sa pestujú jedny z najlepších guatemalských káv, sú veľmi hrdí na to, že používajú farmárske tradície odovzdávané už po mnoho generácií.

Aróma, plnosť chuti a chuť sú vyvážené – s náznakom orieškov a kakaa, ktorý vynikne pro pražení.
Táto káva bola našimi odborníkmi namiešaná pres viac ako 40 rokmi a stanovila smer, ktorým sa od tej doby uberajú všetky nami namiešané kávy. A rovnako ako vtedy je to aj dnes jedna z našich najobľúbenejších káv.

Nezameniteľné tóny grapefruitu, čiernych ríbezlí a čokolády, ktoré inde nenájdeme.
Kenské vysoké nadmorské výšky, ideálna klíma a silné farmárske tradície napomáhajú výrobe prémiových kenských káv, ktoré sú cenené na celom svete Rovnako ako pro svojom predstavení v roku 1971 táto káva naďalej ohromuje našich skúsených ochutnávačov aj zákazníkov nevyspytateľnou chuťou.

Skvele vyvážená káva s jemnými tónmi kakaa a pražených orieškov.
Táto jemne pražená káva zodpovedá bohatému dedičstvu našej prvej kaviarne na Pike Place Market v Seattli. Lahodná sama osebe. Svoju chuť nestráca ani po pridaní mlieka a cukru.

Káva s plným telom ponúkajúca jemný pocit v ústach a doznievajúce korenisté tóny.
Vysoká plnosť chuti a koncentrované bylinné korenisté tóny, to sú typické znaky skvelej kávy zo Sumatry – z ktorej 90 % pochádza z malých nezávislých fariem, ba často len dvorov pestovateľov.

Decentná s jemnými tónmi kakaa a zľahka opražených orieškov.
Starbucks Veranda Blend je jedna z našich prvých skutočných svetlo pražených káv, zdokonalená po viac ako 40 rokov získavania, praženia a miešania tých najkvalitnejších káv na svete. Je vyvážená a plná chuti, bez toho aby bola príliš výrazná. Pri pokuse o vytvorenie tejto kávy bolo vyskúšanýché okolo 200 variantov.

Komplexná a intenzívna káva s plným telom a tónmi cédrového dreva.
Túto zmes káv z Ázie a Tichomoria, kombinovanú s dlhoročnou kávou Sumatra, sme predstavili na jeseň roku 1996, aby sme oslávili 25. výročie značky Starbucks. Od tej doby sa zákazníci každú jeseň tešia na jej plnú chuť s tónmi korenia a cédrového dreva.

Sladká a korenistá káva s lahodnou jemnosťou.
Dlhoročná Sumatra dodává našej vianočnej zmesi Christmas Blned výraznú korenistúu chuť, ktorá sa skvele hodí k vašim obľúbeným sezónnym dobrotám. Od svojho uvedenia v roku 1984 sa tato káva stala cenenou sviatočnou tradíciou.

Výrazná káva s cédrovými tónmi a bylinnou korenitosťou.
Vďaka svojej plnej, korenistej a karamelovo sladkej chuti táto káva stelesňuje ducha a komplexnosť vianočnej zmesi. Je pražená tak, aby vytvorila intenzívnejší chuťový zážitok pro príprave všetkými spȏsobmi, avšak úplne na mieru je pripravená pro prístroj espresso.

Vyvážený a bohatá káva s tónmi tmavej čokolády.
Táto káva bola pȏvodně namiešaná pro reštauráciu v Seattli, aby doplnila ich skvelú čokoládovú tortu. Táto výnimočná zmes káv bola najskȏr nazývaná Jake´s Blend. Po krátkej dobe začala byť ponúkaná aj i v našich kaviarňach pod názvom 80/20 Blend. Tento názov odkazuje na zloženie zmesi, ktorú tvorí z 80 % Yukon Blend a z 20 % Italian Roast – a stala sa medzi zákazníkmi vzápätí obĺubenou.