Naše dedičstvo

Každý deň, keď ideme do práce, sú naším cieľom dve veci: podeliť sa o úžasnú kávu s našimi priateľmi a prispieť svojím dielom k tomu, aby bol svet okolo nás o niečo lepší. To platilo už v roku 1971 pri otvorení prvej pobočky Starbucks a platí to dodnes.

First Starbucks Store Menu Image

Kedysi dávno bola naša spoločnosť obyčajnou jedinou kaviarňou v historickej časti Pike Place Market v Seattli. V týchto priestoroch s úzkym priečelím spoločnosť Starbucks ponúkala jedny z najkvalitnejších čerstvo upražených zrnkových káv na svete. Názov spoločnosti bol inšpirovaný románom Biela veľryba (Moby Dick) a v ľuďoch vyvoláva pocit romantiky, spojený so šírym morom a námorníckou tradíciou dávnych obchodníkov s kávou.

V roku 1981 do kaviarne Starbucks prvýkrát vstúpil Howard Schultz (predseda spoločnosti Starbucks, prezident a výkonný riaditeľ). Od svojej prvej šálky kávy Sumatra sa Howard Starbucks zamiloval a už o rok v spoločnosti pracoval.

O rok neskôr, v roku 1983, Howard odcestoval do Talianska, kde ho uchvátili talianske kaviarne a romantika spojená s tunajším pitím kávy. Jeho víziou bolo preniesť tradíciu talianskych kaviarní do Spojených štátov. Ideálne miesto pre konverzáciu, vzbudzujúce pocit spolupatričnosti. Miesto, ktoré vypĺňa priestor medzi domovom a zamestnaním. Howard na nejaký čas spoločnosť Starbucks opustil, aby mohol založiť svoje vlastné kaviarne Il Giornale, ale v auguste 1987 sa vrátil a s pomocou miestnych investorov spoločnosť Starbucks odkúpil.

Už od prvopočiatku sa spoločnosť Starbucks snažila vybočovať z radu a nebyť tradičnou firmou. Snažila sa nielen oslavovať kávu a jej bohatú tradíciu, ale tiež vyvolávať pocit spolupatričnosti.

Naše poslanie je inšpirovať a povznášať ľudského ducha - zvlášť s každou šálkou, zákazníkom aj prostredím, v ktorom žijeme.

Dnes sa spoločnosť Starbucks môže pochváliť viac ako 17 400 kaviarňami v 60 štátoch a je poprednou pražiacou spoločnosťou a predajcom kávy vo svete. A s každou šálkou sa vám pokúšame odovzdať časť svojho dedičstva a sprostredkovať vám úplne jedinečný zážitok.